W 100% naturalny i bezpieczny
preparat wspomagający odchudzanie

Wpływ Green Coffee 5K na odchudzanie

Zielona kawa jest obecnie uznawana za środek wspomagający odchudzanie. Jej zielony kolor wynika z tego, iż obróbka ziaren zakończyła się jeszcze przed procesem palenia. Dzięki temu, zielona kawa zachowuje cenne właściwości m.in. odchudzające. Obecnie wśród preparatów z zieloną kawą, największą jej zawartość, bo aż 5000 mg czystej zielonej kawy posiada naturalny suplement diety Green Coffee 5K dostępny w formie tabletek. Liczne badania potwierdziły skuteczność zielonej kawy oraz zawartego w niej kwasu cholorogenowego na przyspieszenie procesu odchudzania. Co ważne, równocześnie nie zauważono żadnych skutków ubocznych wynikających ze stosowania Green Coffee.

W jaki sposób zielona kawa zawarta w Green Coffee 5K wpływa na odchudzanie?

Zielona kawa zawiera sporą dawkę kwasu chlorogenowego, którego działanie prowadzi do znacznego ograniczenia ilości wchłanianych węglowodanów. W wyniku czego organizm jest zmuszony do wykorzystywania energii zgromadzonej w zapasach w tkance tłuszczowej. W efekcie tracimy zbędne kilogramy oraz redukujemy nadmiar tkanki tłuszczowej. Kwas chlorogenowy prowadzi również do uwrażliwienia komórek na insulinę, co powoduje regulację odpowiedniego poziomu cukru we krwi – zmniejsza się znacznie apetyt oraz ochota na słodycze, wyeliminowany zostaje problem podjadania pomiędzy posiłkami. Dodatkowo preparat dostarcza również sporą ilość antyoksydantów, które skutecznie wspomagają ogólną kondycję zdrowotną organizmu. Zmniejsza się ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz nowotwory.

Badania potwierdzające skuteczność zielonej kawy zawartej w Green Coffee 5K

Skuteczność działania ekstraktu z zielonej kawy pod względem redukcji masy ciała została potwierdzona naukowo. Istotne znaczenie ma zawarty w zielonej kawie kwas chlorogenowy, który zmniejsza absorpcję glukozy ze spożywanych pokarmów o około 7 procent zarówno u ludzi zdrowych jak i diabetyków.

Ekstrakt z zielonej został również uznany przez Joe Vinsona, chemika z Uniwersytetu z Scranton w Pensylwanii za efektywny środek wspomagający odchudzanie. Naukowiec opisuje jego działanie w następujący sposób: "Połknięcie kilku kapsułek ekstraktu dziennie, przy zachowaniu niskotłuszczowej zdrowej diety i regularnych ćwiczeniach, jest bezpiecznym, efektywnym i niedrogim sposobem na zrzucenie kilogramów". Vinson podawał 1050 miligramów ekstraktu z ziaren zielonej kawy szesnastu osobom z nadwagą. Wszyscy ochotnicy w wieku 20-30 lat, byli przez cały czas trwania badania dokładnie monitorowani oraz kontrolowani. Odnotowano m.in. ich dietę, puls, reżim ćwiczeń, wagę i ciśnienie krwi. Badania trwały 22 tygodnie, przeciętny badany stracił 8 kg, natomiast łącznie wszystkie badane osoby straciły 10,5 procent wagi początkowej.

Badanie przeprowadzone kilka lat temu przez Instytut Badań nad Zdrowiem i Opieką na Uniwersytecie w Amsterdamie wykazało także, iż kwas chlorogenowy znacząco obniża poziom glukozy oraz insuliny. Natomiast w kanadyjskim badaniu okazało się, że regularne spożywanie zielonej kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.